Potrebujete pomôcť? Zavolajte nám
+421 911 717 966
(Po - Pia: 9:00 - 17:00)
0,00 
Kategórie produktov
Filtrovanie produktov

Cena

Cena

Hradené zdravotnou poisťovňou

Hradené zdravotnou poisťovňou
 • nie (26)

Farba

Farba
 • Biela (10)
 • Modrá (9)
 • Priesvitna (4)
 • Červená (3)
 • Strieborná (3)
 • Zelená (2)
 • Fialová (1)
 • Oranžová (1)
 • Šedá (1)
 • Žltá (1)

Nosnosť

Nosnosť

Materiál

Materiál
 • PVC
 • nerez
 • keramika
 • kov
 • sklo
Rozmery

Dĺžka

Dĺžka

Výška

Výška

Šírka

Šírka
Potrebujete poradiť?
+421 911 717 966
info@igorvlk.sk

Francúzske barly

Pre mnohých sú barle každodenným spoločníkom, ktorý im uľahčuje fungovanie a vykonávanie bežných činností. Nezáleží na tom, či barlu potrebujete v dôsledku zranenia, postihnutia alebo vyššieho veku, vždy vám poskytne oporu, stabilitu pri chôdzi a súčasne pomôže znížiť záťaž na postihnutú nohu.

Francúzske barle pre stabilitu a komfort pri chôdzi

Medzi dva najznámejšie typy bariel patria nemecké (klasické podpazušné) a francúzske barly. Nemecké sú vhodné skôr na krátkodobejšie používanie, napríklad po úraze či zranení. Francúzske vám naopak poskytnú oporu aj počas dlhšieho obdobia. Používajú sa jednoducho, pohodlne a nezaťažujú ramená, čo je veľkým plusom hlavne pre tých, ktorí majú slabšie ruky.

Ako používať francúzske barly?

Francúzske barly sú často používané seniormi, ale sú vhodné aj pre mladších ľudí, ktorí potrebujú pomoc pri chôdzi či udržaní stability. Tento typ bariel je vhodnejším riešením pri dlhodobých problémoch – zaťažujú totiž len ruky. Používanie francúzskych bariel je naozaj jednoduché. Môžete používať len jednu alebo dve v závislosti od vášho zdravotného problému. Pokiaľ používate jednu barlu, nezabudnite na to, že barla má byť vždy na opačnej strane, než je vaša postihnutá noha. Pri chôdzi pevne uchopte madlo a oprite sa do opierky. Prenesiete tak určitú časť váhy do rúk a chrbtice, čo vám pomôže odľahčiť nohu a uľahčiť pohyb. Vždy však treba dať pozor, aby ste mali francúzsku barlu správne nastavenú.

Správne nastavenie francúzskej barly

Pri používaní francúzskych bariel je dôležité, aby:

 • ste sa k barle neskláňali smerom dole – to je znamenie, že je vám barla príliš nízka,
 • vám pri jej používaní plece nevystreľovalo príliš hore – vtedy je vám barla príliš vysoko.

Aká je pre vás tá správna výška barle? Zistíte to veľmi jednoducho. Postavte barlu kolmo k zemi vo vzdialenosti niekoľkých centimetrov od vašich nôh. Stojte tak, že budete mať ruky voľne zvesené popri tele. Barla má pre vás správnu výšku vtedy, keď vám madlo siaha po ohyb zápästia a opierka končí pár centimetrov pod lakťom.

Pokiaľ je barla manuálne nastaviteľná, môžete si ju na požadovanú výšku upraviť sami. Pokiaľ je však potrebný mechanický zásah, nikdy barlu sami neupravujte. Obráťte sa na nás a my vám ju nastavíme do požadovanej výšky bez narušenia stability. Ak si stále nie ste istý, ako správne zmerať výšku barle, skúste si prečítať náš článok, v ktorom sme nastavovanie popísali podrobnejšie.

Francúzske barle na predpis

Niektoré zdravotné pomôcky môžete získať na predpis, čo znamená, že vám ich plne alebo čiastočne preplatí vaša zdravotná poisťovňa. Predpis vám môže vystaviť odborný lekár, a to buď chirurg, geriater, neurochirurg, neurológ, ortopedický protetik, ortopéd, reumatológ, rehabilitačný lekár alebo traumatológ. Lekár posúdi váš zdravotný stav a úroveň odkázanosti na zdravotnícku pomôcku. Následne vypíše recept, kam okrem odôvodnenia uvedie aj kód zdravotnej pomôcky. S receptom potom stačí navštíviť špecializovanú predajňu a pomôcku si vybrať.

Doplnky na barly

Keďže sú francúzske barle určené na dlhodobejšie používanie, určite vás neprekvapí, že si ich môžete „vylepšiť“ rôznymi doplnkami. Pre zvýšenie bezpečnosti si môžete zaobstarať reflexné prvky, ako napríklad mačacie oko alebo reflektor na barly. Aby sa vám s francúzskou barlou chodilo pohodlnejšie, vyskúšajte výstuž na rukoväť, opierku barly, pútka, bezpečnostnú lampu či remienok okolo krku.


Zobraziť celý popis kategorie

Počet výsledkov

1 - 26 z 26 produktov

Zoradenie produktov

Zoradenie produktov
FILTROVAŤ PRODUKTY

Barla 4-bodová

Skvelý pomocník pre ľudí so zníženou pohyblivosťou a seniorov. Poskytuje podporu pri chôdzi a uľahčuje...

52,00 € – 60,80 € s DPH

Barla artróza

Skvelý pomocník pre ľudí so zníženou pohyblivosťou a seniorov. Poskytuje podporu pri chôdzi a uľahčuje...

92,85 € s DPH

Ganymed barla

Skvelý pomocník pre ľudí so zníženou pohyblivosťou a seniorov. Poskytuje podporu pri chôdzi a uľahčuje...

98,00 € s DPH
Hradené ZP

Barla francúzska

Skvelý pomocník pre ľudí so zníženou pohyblivosťou a seniorov. Poskytuje podporu pri chôdzi a uľahčuje...

11,40 € s DPH
4,62 €
Všetky práva vyhradené © Igor Vlk - súkromná firma 2016 - 2022
envelopephone-handsetlocationbullhornclockcrosschevron-downmove