Potrebujete pomôcť? Zavolajte nám
+421 911 717 966
(Po - Pia: 9:00 - 17:00)
0,00 
Kategórie produktov
Filtrovanie produktov

Cena

Cena

Hradené zdravotnou poisťovňou

Hradené zdravotnou poisťovňou
  • nie (4)

Farba

Farba
  • Biela (2)
  • Hnedá (1)
  • Modrá (1)

Nosnosť

Nosnosť
Rozmery

Dĺžka

Dĺžka

Výška

Výška

Šírka

Šírka
Potrebujete poradiť?
+421 911 717 966
info@igorvlk.sk

Ostatné príslušenstvo k invalidným vozíkom

Pre osoby, ktoré každodenne využívajú pomoc invalidného vozíka, je dôležité, aby sa na vozíku cítili bezpečne. Doplnkové príslušenstvo, ktoré je vhodné pre mechanické a tiež elektrické invalidné vozíky, zlepšuje komfort, uľahčuje každodenné používanie a zvyšuje bezpečnosť pre pacienta alebo ošetrovateľa.

Doplnky však môžu vozíčkarom mnohokrát nahradiť pomocnú ruku od známeho či rodiny, a tak sa môžu stať samostatnejší. Vhodné príslušenstvo dokáže uľahčiť každodenné vychádzky von, cestu do práce, alebo účasť na rôznych spoločenských podujatiach. Každý doplnok má odlišné využitie podľa špecifických potrieb imobilného človeka. Ktoré doplnky sú tie najvyhľadávanejšie?

Pončo alebo pláštenka s rukávmi do dažďa

Pri plánovaní prechádzky, hlavne v letnom období, nás na cestách či výletoch môže prekvapiť dážď. Dážď býva veľakrát nepredvídateľný hlavne v letnom období. S invalidným vozíkom je niekedy ťažké sa rýchlo schovať bez toho, aby človek do nitky nezmokol.

Pri zbalení si kvalitného pršiplášťa alebo ponča sa však aj prechádzka v miernom daždi či slabom popŕchaní zmení na príjemnú. Pončo a pršiplášte jednoducho rozprestriete cez veľký otvor okolo pacienta a zazipsujete až ku krku. Dôležitou časťou ponča je tiež kapucňa, ktorá pred zlým počasím ochráni aj hlavu.

Dáždnik na invalidný vozík

Tento doplnok pre invalidné vozíky spĺňa hneď dve funkcie – je totiž vhodný do každého ročného obdobia. Ochráni vás pred dažďom i pred prudkým slnečným žiarením. Rozprestiera sa jednoduchým tlakovým mechanizmom. Vstavaný uzamykací kĺb umožňuje otáčanie dáždnika a prispôsobenie miesta zakrytia. Pevné látky dáždnikov sú navrhnuté tak, aby odolali silným veterným podmienkam. Súčasť každého balenia býva inštalačný adaptér. Dáždniky sa dajú pripevniť na invalidný vozík, chodítko aj rolátor.

Pevné a pohodlné fixačné pásy

Fixačné pásy, ktoré sa často nazývajú aj stabilizujúce popruhy, slúžia na upevnenie pacienta v invalidom vozíku. Tieto stabilizačné pásy zabránia skĺznutiu z vozíka a pomáhajú pri správnom držaní tela počas sedenia. Na menej kvalitných modeloch býva dĺžka popruhov nastaviteľná pomocou suchého zipsu. Modely z našej ponuky sa však nastavujú na zadnej strane sponami – klipsňami, ktoré do seba pevne zacvaknú. Nevzniká teda riziko, že by sa odistili. Osoba na vozíku sa tak bude cítiť bezpečne a v pohodlí.

Teplé fusaky pre chladnejšie počasie

Ľudia, ktorí dlhšiu dobu sedia na invalidnom vozíku, môžu častejšie pociťovať chlad. Práve na dni, kedy je vonku škaredo alebo chladno, boli navrhnuté teplé fusaky a zateplené vaky. Vak s kvalitnou hrubou podšívkou poskytuje a udržuje teplo v spodnej časti tela. Fusaky sú vyrobené z nepremokavých materiálov, a tak poskytnú dočasnú ochranu aj počas sneženia alebo dažďa. Pre ľahké používanie a manipuláciu býva po celej dĺžke vaku našitý zips.

Tašky pre invalidné vozíky

Špeciálne tašky, sieťky a ruksaky sú prispôsobené tak, aby sa dali jednoducho zavesiť na invalidný vozík. Tento typ príslušenstva je veľmi užitočný. Práve nakupovanie totiž býva pre ľudí na invalidnom vozíku naozaj problematické. Často totiž nakúpené veci nemajú kam odložiť. Pevná taška či ruksak sa postarajú o to, aby si človek nákup v bezpečí doniesol domov.

Rukavice pre invalidné vozíky

Rukavice sú navrhnuté tak, aby chránili ruky ľudí samostatne používajúcich mechanický invalidný vozík. Kvôli každodennému ovládaniu vozíka rukami totiž môžu trpieť otlakmi. Rukavice bývajú väčšinou vyrobené z kože. Niektoré typy majú navyše gélové vložky, ktoré sú presne umiestnené na najviac namáhaných oblastiach ruky. Efektívne tak ochránia od každodenného mechanického namáhania a poskytujú určitú „mäkkosť“ pri ručnom ovládaní vozíka.

Stolík prispôsobený pre invalidné vozíky

Na dobré jedlo či voňavú kávičku sa čas nájde vždy. Pre takýto typ občerstvenia kedykoľvek a kdekoľvek je prispôsobený plastový stolík. Ten sa ľahko pripevní o lakťovú opierku vozíka a vyklopí sa vždy, keď bude človeku na vozíku chcieť alebo potrebovať. Vozík sa dá ľahko zložiť k bočnej opierke, alebo úplne odmontovať. Má navyše zabudované veľmi užitočné prehĺbenie pre hrnček, ktoré zaručí stabilitu nápoja a tým predchádza jeho rozliatiu.

Inkontinenčná podložka

Na záver vám predstavíme inkontinenčnú podložku. Je vhodná najmä pre starších ľudí alebo pacientov s rozsiahlejším postihnutím. Plní funkciu ochrany kresla invalidného vozíka pri prípadnej inkontinencii. Vysoká absorpčná schopnosť istí pacienta a nezanechá na povrchu sedačky žiadne znečistenie. Materiál, ktorý sa nachádza zo spodku podložky, býva nekĺzavý a zaručuje, že sa podložka zo stoličky či invalidného vozíka nezošmykne a zostane tak na svojom mieste.


Zobraziť celý popis kategorie

Počet výsledkov

1 - 4 z 4 produktov

Zoradenie produktov

Zoradenie produktov
FILTROVAŤ PRODUKTY

Svetlo na rolátor

Kvalitné LED svetlo pre rolátory. Zlepšuje bezpečnosť aj viditeľnosť seniorov a používateľov rolátorov vonku v...

Všetky práva vyhradené © Igor Vlk - súkromná firma 2016 - 2022
envelopephone-handsetlocationbullhornclockcrosschevron-downmove