Potrebujete pomôcť? Zavolajte nám
+421 911 717 966
(Po - Pia: 9:00 - 17:00)
0,00 
Kategórie produktov
Filtrovanie produktov

Cena

Cena

Hradené zdravotnou poisťovňou

Hradené zdravotnou poisťovňou
 • áno (4)
 • nie (15)

Farba

Farba
 • Biela (15)
 • Modrá (2)
 • Šedá (2)

Nosnosť

Nosnosť

Materiál

Materiál
 • PVC
 • PP
 • PU
Rozmery

Dĺžka

Dĺžka

Výška

Výška

Šírka

Šírka
Potrebujete poradiť?
+421 911 717 966
info@igorvlk.sk

Sedadlá a stoličky

Určite ste sa už aj vy niekedy po sprche cítili ako znovuzrodený. Pravidelná hygiena je dôležitá nielen pre naše fyzické zdravie, ale aj duševnú pohodu. S pribúdajúcim vekom však môže byť čoraz náročnejšie zvládať sprchovanie či kúpeľ bez pomoci druhej osoby. Starší ľudia majú totiž často väčší problém s udržaním rovnováhy, môže pre nich byť tiež náročné dlhé státie na jednom mieste a podobne. Práve preto sú u starších ľudí veľmi obľúbené pomôcky do kúpeľne, ako napríklad rôzne sedadlá do vane, sprchovacie dosky či stoličky do sprchy.

 

Pomôcky do kúpeľne pre seniorov – podľa čoho vyberať?

Ako sme už spomenuli vyššie, s pribúdajúcim vekom sa u seniorov zhoršuje schopnosť udržať rovnováhu a zvyšuje sa tiež riziko pošmyknutia alebo pádu. Pri výbere jednotlivej pomôcky je dôležité, aby ste zvážili, do akej miery potrebuje váš blízky oporu. Veľmi často ľudia siahajú po pomôckach, ako sú napríklad protišmykové podložky do vane, ktoré pomáhajú znižovať riziko pádu. Medzi iný typ pomôcok patria madlá, ktoré sa najčastejšie pripevnia o stenu a pomáhajú seniorovi pri vchádzaní a vychádzaní z vane či sprchy.

Okrem rovnováhy majú starší ľudia často problém s dlhým státím na jednom mieste, prípadne so sadaním si alebo vstávaním vo vani. Práve v takýchto prípadoch by ste im mali zaobstarať pomôcky vo forme sedadiel alebo stoličiek do vane. Senior tak dostane potrebnú oporu a súčasne môže pri umývaní pohodlne sedieť. Pokiaľ má váš blízky problém sedieť sám, zvoľte takú pomôcku, ktorá disponuje opierkami na ruky a operadlom.

Sedadlá do vane

Veľmi obľúbenou zdravotníckou pomôckou sú sedadlá do vane. Naši zákazníci najčastejšie siahajú po tzv. závesných sedadlách, ktoré sa jednoducho pripevnia o okraje vane. Senior sa tak pri sprchovaní môže posadiť, okrem toho mu sedadlo pomôže aj pri vchádzaní a vychádzaní z vane.

Sedadlá do vane bývajú vybavené rôznymi protišmykovými koncovkami a prvkami, pre vyššiu úroveň bezpečnosti počas používania. Pri výbere sedadla do vane pre seniorov je dôležité dôkladne skontrolovať správnosť rozmerov (podľa rozmerov vane), ale tiež napríklad nosnosť pomôcky. Okrem závesných sedadiel sú dostupné aj sedadlá s nožičkami.

Stoličky do sprchy

V prípade, že nemáte doma vaňu, ale sprchový kút, môžete pre vášho blízkeho vybrať jednu zo stoličiek do sprchy. Podľa konkrétneho typu môžu byť vybavené opierkami chrbta i rúk pre čo najvyššiu stabilitu. Tieto sprchovacie stoličky poskytnú seniorovi so zníženou pohyblivosťou oporu a uľahčia mu vykonávanie hygieny.

Niektoré modely nájdete doplnené o kolieska, vďaka čomu uľahčujú presun seniora, ktorý by do sprchy sám neprešiel. V prípade, že váš blízky dokáže sedieť sám bez pomoci, môžete siahnuť aj po stoličkách bez opierok.

Sprchovacie dosky

Ďalším zo spôsobov, ako seniorovi, prípadne pacientovi so zníženou pohyblivosťou, uľahčiť sprchovanie, je použitie sprchovacej dosky. Tieto pomôcky jednoducho pripevníte o okraje vane. Zvyknú byť vybavené protišmykovými prvkami, madlami či držiakmi na mydlo. Niektoré modely nájdete tiež doplnené o otočný tanier, ktorý uľahčuje umývanie aj otáčanie seniora.

Sedadlá do vane a stoličky do sprchy na predpis

Tak ako aj mnohé iné zdravotnícke pomôcky, aj tie do kúpeľne môžete získať na lekársky predpis. Predpísať vám ich môže lekár z odboru:

 • chirurgie,
 • neurochirurgie,
 • neurológie,
 • ortopedickej protetiky,
 • ortopédie,
 • traumatológie,
 • rehabilitácie.

Po vyšetrení a posúdení vášho stavu a odkázanosti na pomôcku vám lekár vystaví poukaz. V tomto poukaze nájdete kód konkrétnej pomôcky, ktorú si potom vyberiete na špecializovanom výdajnom mieste, prípadne objednáte v niektorom z internetových obchodov – napríklad u nás. Lekár by vás mal tiež informovať o tom, či je predpísaná pomôcka hradená poisťovňou v plnom rozsahu alebo či je potrebné určitú čiastku doplatiť.

V našom eshope sú všetky pomôcky hradené poisťovňou viditeľne označené. Po rozkliknutí daného produktu nájdete informácie aj o tom, či je pomôcka hradená plne, prípadne aká je výška doplatku. Pokiaľ máte nejaké otázky alebo neviete, ako objednať, kontaktujte nás.


Zobraziť celý popis kategorie

Počet výsledkov

1 - 19 z 19 produktov

Zoradenie produktov

Zoradenie produktov
FILTROVAŤ PRODUKTY

Opierka

Skvelý pomocník do kúpeľne pre ľudí so zníženou pohyblivosťou a seniorov. Zabezpečuje komfort pri kúpaní...

168,50 € s DPH

Sedačka Edge

Skvelý pomocník do kúpeľne pre ľudí so zníženou pohyblivosťou a seniorov. Zabezpečuje komfort pri sprchovaní.

74,88 € s DPH

Sprchovacia doska

Skvelý pomocník do kúpeľne pre ľudí so zníženou pohyblivosťou a seniorov. Uľahčuje vykonávanie hygieny.

34,70 € – 45,40 € s DPH
Všetky práva vyhradené © Igor Vlk - súkromná firma 2016 - 2022
envelopephone-handsetlocationbullhornclockcrosschevron-downmove