Potrebujete pomôcť? Zavolajte nám
+421 911 717 966
(Po - Pia: 9:00 - 17:00)
0,00 
Kategórie produktov
Filtrovanie produktov

Cena

Cena

Hradené zdravotnou poisťovňou

Hradené zdravotnou poisťovňou
  • áno (4)
  • nie (21)

Farba

Farba
  • Biela (20)
  • Modrá (3)
  • Šedá (2)

Nosnosť

Nosnosť

Materiál

Materiál
  • PVC
  • PP
  • hliník
  • oceľ
  • oceľ_polyetylén
Rozmery

Dĺžka

Dĺžka

Výška

Výška

Šírka

Šírka
Potrebujete poradiť?
+421 911 717 966
info@igorvlk.sk

Zdviháky

Zdviháky sú častou zdravotnou pomôckou pre imobilných pacientov či seniorov. Vďaka nim sa ich každodenná hygiena sa stáva menej náročnou. Manipulácia s pacientom alebo seniorom je jednoduchšia aj pre ošetrujúcu osobu, a to či už v opatrovateľských domoch alebo v domácej starostlivosti. Ergonomicky navrhnuté zdviháky poskytujú pacientovi maximálne pohodlie a komfort pri vykonávaní hygieny a presúvaní sa z jedného miesta na druhé.

Ako fungujú a na aké úkony slúžia zdviháky pre imobilných ľudí?

Zdviháky fungujú vďaka nabíjateľným batériám. Batérie sú kvalitné a vydržia mnoho zdvíhacích cyklov. Výdrž batérie sa tiež odvíja od hmotnosti pacienta. Na zdvihnutie ťažšieho pacienta bude vynaložená väčšia energia, a tým potrebné častejšie nabíjanie batérií.

Zdvihák pre imobilných pacientov má nízku hmotnosť, čím je zaručená jeho ľahká manipulácia. V mnohých prípadoch majú zdviháky doživotnú záruku na rámy a motory, ktorými sú poháňané. Na ovládanie zdvihákov slúžia diaľkové ovládače s veľkými tlačidlami. Veľké tlačidlá na ovládači ocenia najmä seniori so zhoršeným zrakom.

Na trhu dnes nájdete viac druhov zdvihákov, napríklad vaňový zdvihák, elektrický zdvihák a stropný zdvihák. Každá z týchto pomôcok má iné využitie. Medzi príslušenstvo, ktoré sa zvyčajne používa so zdvihákmi a uľahčuje manipuláciu s imobilným pacientom, môžeme zahrnúť aj rotačnú pomôcku a zdvíhací záves.

Vaňové zdviháky pre ľahšie kúpanie

Elektrické vaňové zdviháky pomáhajú pri sprchovaní a kúpaní imobilných ľudí. Sú určené pre osoby, ktoré majú obmedzený rozsah pohybu a sedenie vo vani počas sprchovania pre nich nie je možné. Sedačka a chrbtová opierka na zdviháku sú ergonomicky tvarované, čím osobám pri používaní zabezpečia pohodlie pri vykonávaní hygieny. Okraj sedadla sa pri spustení do vane zdvihne nahor a pri zdvihnutí sa spustí po okraj vane, čo umožní ľahké vystúpenie.

Ide teda o veľmi praktickú pomôcku. Niektoré vaňové zdviháky dokonca nemajú ani strohý nemocničný vzhľad, a tak vďaka ich farebnosti zapadnú do kúpeľne. Praktická je aj údržba zdvihákov – všetky poťahy sú odnímateľné, a tak sa dajú ľahko vyčistiť. K vaňovým zdvihákom je dostupné aj iné príslušenstvo, ako sú vaňové držadlá, madlá alebo rotačné pomôcky, ktoré zabezpečia ešte väčšiu stabilitu pri vstávaní.

Rotačná pomôcka k vaňovým zdvihákom

Rotačná pomôcka sa otáča o 360 stupňov. Otáčaním tejto podložky je možné osobu presne natočiť tak, ako opatrovateľ potrebuje. Okrem toho uľahčí imobilnému pacientovi presun do vaňového zdviháku. Rotačná podložka je vyrobená z odolného materiálu a pevne drží na dne vane.

Elektrické zdviháky na transport osoby

Elektrický zdvihák pre imobilných pacientov funguje na princípe hydraulického zdvihu. Je ľahko prenosný a skladateľný. Zdvihák má vďaka veľkej a pevnej konštrukcii výbornú stabilitu. Je položený na 4 brzdných kolieskach. Užitočný býva na presun osôb z a do postele, a taktiež môže byť použitý ako vaňový zdvihák. Dôležitou časťou elektrického zdviháku je zdvíhací záves, ktorý zastabilizuje prenášanú osobu.

Zdvíhací záves

Zdvíhacie závesy sú univerzálne pomôcky, ktoré sú určené pre elektrický zdvihák a stropný zdvihák pre imobilných ľudí. Sú ušité z pevnej tkaniny, ktorá je odolná proti roztrhaniu a tiež je odolná proti vode. Závesy udržia celé telo pacienta, no dajte pozor: Každý model má presne stanovenú maximálnu nosnosť. Na upevňovacích pásoch bývajú ušité slučky, takže je vždy možné individuálne nastavenie výšky pre danú osobu.

Možno zdviháky pre imobilných ľudí dostať na predpis?

Niektoré zdravotné pomôcky na predpis, medzi ktoré patria aj zdviháky, podliehajú schváleniu revíznym lekárom oprávnenej zdravotnej poisťovne. Lekársky predpis môže vystaviť len odborný lekár z oblasti liečebnej rehabilitácie. Pomôcky sú plne alebo čiastočne hradené zdravotnou poisťovňou. Každá pomôcka má vlastný kód, ktorý nájdete v zozname zdravotníckych pomôcok vydaného Ministerstvom zdravotníctva.


Zobraziť celý popis kategorie

Počet výsledkov

1 - 25 z 25 produktov

Zoradenie produktov

Zoradenie produktov
FILTROVAŤ PRODUKTY
Všetky práva vyhradené © Igor Vlk - súkromná firma 2016 - 2022
envelopephone-handsetlocationbullhornclockcrosschevron-downmove