Potrebujete pomôcť? Zavolajte nám
+421 911 717 966
(Po - Pia: 9:00 - 17:00)
0,00 
Kategórie produktov
Filtrovanie produktov

Cena

Cena

Hradené zdravotnou poisťovňou

Hradené zdravotnou poisťovňou
 • nie (30)

Farba

Farba
 • Hnedá (14)
 • Čierna (11)
 • Červená (1)
 • rôzna (1)

Nosnosť

Nosnosť

Materiál

Materiál
 • buk_PVC
 • mikrovelour
 • PVC
 • nylón

Veľkosť

Veľkosť
 • 39
 • 40
 • 37
 • 38
 • 41
Rozmery

Dĺžka

Dĺžka

Výška

Výška

Šírka

Šírka
Potrebujete poradiť?
+421 911 717 966
info@igorvlk.sk

Mechanické invalidné vozíky

Mechanický vozík je základným a najpoužívanejším typom invalidného vozíka. Je určený pre široké spektrum pacientov, a to či už s dlhodobým telesným postihnutím, alebo počas krátkodobej rekonvalescencie zo zranení či operácií. Je vhodný pre ľudí, ktorí vládzu vozík samostatne pohybovať svojimi rukami, alebo naopak pre tých, ktorí v dôsledku svojho postihnutia potrebujú neustálu opateru a s vozíkom im pomáha iná osoba.

Na trhu, rovnako ako v našom e-shope, nájdete rôzne typy mechanických vozíkov. Najväčší počet modelov má kategória klasických mechanických vozíkov určených pre ľudí s rozličnými pohybovými problémami. Zo špeciálnych druhov poznáme detské invalidné vozíky, cestovné vozíky a tiež vozíky vhodné do sprchy, ktoré zastávajú aj úlohu sprchovacieho kresla. Okrem spôsobu použitia rozdeľujeme typy invalidných vozíkov podľa toho, do akého terénu sú určené – a teda či sa budú používať len v interiéri alebo aj v exteriéri.

Ktorý mechanický vozík bude pre vás či vášho blízkeho vhodný?

Výber konkrétneho modelu invalidného vozíka by mal podliehať vašim špecifickým potrebám. Základnými kritériami k výberu mechanického invalidného vozíka preto sú:

 • Rozmery a nosnosť – dve základné kritériá, podľa ktorých by ste vozík mali vyberať. Je dôležité pozrieť sa predovšetkým na šírku a hĺbku sedáka, ale tiež napríklad výšku opierok na ruky a nohy (prípadne v akom rozsahu ich možno nastavovať). Nesmierne dôležitá je tiež nosnosť vozíka, ktorú si treba dobre ustrážiť najmä u vyšších či objemnejších ľudí.
 • Spôsob použitia – druhým krokom pri výbere invalidného vozíka by malo byť zváženie všetkých možných spôsobov použitia. Potrebujete vozík len do interiéru alebo aj exteriéru? Budete vozík využívať len na cestovanie či presun, alebo hľadáte vozík na každodenné použitie? Prípadne chcete s vozíkom vykonávať aj osobnú hygienu, a tak by mal byť vhodný do sprchy? To všetko sú otázky, ktoré vás bližšie nasmerujú ku konkrétnemu typu vozíka.

Rozhodujúcim faktorom tiež zrejme bude cena invalidného vozíka, nakoľko rozdiel medzi jednotlivými modelmi sa môže pohybovať v stovkách až tisíckach eur. Invalidný vozík ale patrí medzi zoznam zdravotníckych pomôcok preplácaných zdravotnou poisťovňou, čo znamená, že časť sumy, alebo dokonca plnú sumu vozíka, môžete dostať od poisťovne preplatenú.

Ako zistiť, či máte nárok na preplatenie invalidného vozíka zdravotnou poisťovňou?

Nárok na preplatenie invalidného vozíka vzniká na základe tzv. stupňa odkázanosti na zdravotnú pomôcku. Tento stupeň určuje rehabilitačný lekár, ktorý vykoná odborné vyšetrenie a predpíše poukaz na vozík hradený poisťovňou.

Invalidný vozík môže v súčasnosti predpísať len rehabilitačný lekár. Podľa stupňa vášho postihnutia a ďalších faktorov určí, či bude vhodnejší mechanický alebo elektrický vozík. Žiadosť musí byť následne schválená aj revíznym lekárom poisťovne. V prípade, že vám lekár predpíše invalidný vozík a poisťovňa predpis schváli, máte nárok na výmenu mechanického vozíka každých 5 rokov.

Máte schválený poukaz na invalidný vozík? Aký je ďalší postup?

Invalidný vozík môžete získať dvomi spôsobmi. Je len na vás, ktorý pre vás bude ten najprijateľnejší:

 1. Najprv si dáte predpísať poukaz: Po schválení poisťovňou nám poukaz pošlete a my vám na základe neho doručíme daný invalidný vozík. Platiť budete len poštovné, prípadne doplatok rozdielu medzi poukazom a cenou vozíka.
 2. Invalidný vozík si najprv zakúpite v plnej hodnote: Vozík si môžete kúpiť ešte pred vybavovaním poukazu na preplatenie. Keď budete mať poukaz vybavený, zašlete nám ho a my vám vystavíme dobropis na príslušnú sumu.

Pokiaľ potrebujete aj druhý invalidný vozík, pričom na ten prvý ste už využili možnosť preplatenia poisťovňou, môžete požiadať o príspevok na zdravotnícku pomôcku na príslušnom Úrade práce. Nárok na tento príspevok vzniká napríklad vtedy, keď sa vám vozík hradený poisťovňou pokazí, prípadne potrebujete vozíky dva – na prevoz, hygienu a podobne.

Ako zvýšiť pohodlie na invalidnom vozíku?

Invalidný vozík by mal byť prispôsobený tak, aby vozíčkarovi poskytoval čo najvyšší komfort. Človek v ňom totiž trávi veľmi veľa času, a tak je potrebné, aby boli všetky opierky správne nastavené, aby sa pacientovi vo vozíku pohodlne sedelo, a na čo nesmieme zabudnúť – aby bol pre neho vozík bezpečný a istil ho pred pádom.

Práve na tieto účely slúžia rôzne doplnky a príslušenstvo k invalidným vozíkom. Základom sú pohodlné sedáky, fixačné pásy, ale napríklad aj dáždniky na vozík, fusaky proti zime, držiaky na hrnčeky či špeciálne rukavice na vozík, ktoré ochránia dlane. Všetky tieto doplnky spolu s náhradnými dielmi nájdete aj v našej ponuke.


Zobraziť celý popis kategorie

Počet výsledkov

1 - 30 z 30 produktov

Zoradenie produktov

Zoradenie produktov
FILTROVAŤ PRODUKTY
AKCIA -14%

Invalidný vozík Basic

Invalidný vozík skladací Basic s kvalitnou oceľovou konštrukciou a komfortným vystuženým sedadlom a opierkami pomáha...

Všetky práva vyhradené © Igor Vlk - súkromná firma 2016 - 2022
envelopephone-handsetlocationbullhornclockcrosschevron-downmove