Potrebujete pomôcť? Zavolajte nám
+421 911 717 966
(Po - Pia: 9:00 - 17:00)
0,00 
Kategórie produktov
Filtrovanie produktov

Cena

Cena

Hradené zdravotnou poisťovňou

Hradené zdravotnou poisťovňou
 • nie (4)

Farba

Farba
 • Biela (2)
 • Hnedá (1)
 • Modrá (1)

Nosnosť

Nosnosť
Rozmery

Dĺžka

Dĺžka

Výška

Výška

Šírka

Šírka
Potrebujete poradiť?
+421 911 717 966
info@igorvlk.sk

Pomôcky do kúpeľne

S týmito pomôckami bude každodenná hygiena pacientov jednoduchšia a bezpečnejšia. Pripravili sme širokú ponuku madiel, stoličiek do sprchy, schodíkov a ďalších produktov do kúpeľne, ktoré pomáhajú pri bežných potrebách. Mnohým pacientom poskytujú jedinú možnosť, ako hygienu vykonávať samostatne bez pomoci ostatných.

Pomôcky do kúpeľne pre seniorov a imobilných pacientov

Praktické pomôcky do kúpeľne sú vhodné aj pre seniorov, hendikepovaných ľudí a každého, kto má akékoľvek zdravotné problémy súvisiace s udržaním rovnováhy. Pomáhajú tiež pri manipulácii s pacientom, znižujú riziko úrazu a pošmyknutia. Niektoré z pomôcok sú hradené zdravotnou poisťovňou.

Toaletné kreslá

Toaletné kreslá sú pre imobilných pacientov obzvlášť praktickou pomôckou. Nemusia byť využívané priamo v kúpeľni, no slúžia ako náhrada WC a umožňujú diskrétne vykonávať hygienu kdekoľvek. V našej ponuke nájdete viac typov toaletných kresiel. Líšia sa najmä materiálom, nosnosťou a veľkosťou. Väčšina z nich má odnímateľné vedro aj sedák. Pojazdné kreslá slúžia zároveň na presun pacienta.

Toaletné kreslá nepojazdné (statické)

Statické kreslá majú výhodu vo svojej stabilite a pevnej, no zároveň ľahkej konštrukcii. Kreslo je teda možné bez problémov premiestňovať z miestnosti do miestnosti. Pre čo najvyššiu bezpečnosť sú nožičky statických toaletných kresiel opatrené protišmykovými gumenými koncovkami. V ponuke statických toaletných kresiel nájdete kreslá s pevnou, ale i nastaviteľnou výškou a tiež také, ktoré je možné rozložiť na viacero častí.

Toaletné kreslá pojazdné

Pojazdné toaletné kreslá fungujú na rovnakom princípe ako tie nepojazdné. Jediným zásadným rozdielom medzi nimi je to, že pojazdné kreslá sú opatrené kolieskami. Možno ich teda využiť aj na presun pacienta či blízkeho z izby do izby. Niektoré pojazdné toaletné kreslá sú dokonca použiteľné aj pri sprchovaní.

Toaletné kreslo na predpis – ako ho získať?

Váš nárok na získanie hradenej pomôcky posúdi odborný lekár, ktorý následne vypíše poukaz (recept). V prípade nepojazdných kresiel vám recept môže vystaviť:

 • chirurg,
 • neurochirurg,
 • neurológ,
 • rehabilitačný lekár,
 • traumatológ,
 • ortopéd,
 • ortopedický protetik.

V prípade, že by ste chceli pre seba alebo svojho blízkeho zaobstarať pojazdné toaletné kreslo, môže vám ho predpísať len váš rehabilitačný lekár. Vystavený predpis je potom potrebné zaniesť do poisťovne, kde musí prejsť schvaľovaním od revízneho lekára poisťovne.

Madlá do kúpeľne

Bezpečnostné madlá do kúpeľne slúžia predovšetkým na pomoc pri udržaní rovnováhy počas vykonávania hygieny. Podľa toho kam ich umiestnite, môžu byť napríklad účinnou oporou pri vstávaní či sadaní. Pokiaľ ich upevníte po obvode kúpeľne, pomôžu vám alebo vášmu blízkemu so stabilitou pri pohybe. Na výber máte z rôznych druhov a typov madiel do kúpeľne. Vybrať si môžete napríklad z vaňových držadiel, ale tiež stojacich či sklopných madiel.

Sprchovacie stoličky

Hygiena je veľmi dôležitá či už z hľadiska fyzického zdravia alebo psychickej pohody. Pokiaľ však máte problémy s pohybom, môže byť sprcha či kúpeľ veľmi náročná. Skvelou pomôckou sú takzvané sprchovacie stoličky. Tento typ pomôcky je špeciálne upravený na použitie v sprche, pričom uľahčuje sprchovanie v najvyššej možnej miere. Na výber pritom máte z niekoľkých typov – stoličiek s operadlom a bočnými opierkami, úplne bez opierok či v kombinácii s toaletným kreslom. V prípade, že máte doma vaňu, môžu vám byť užitočné sedadlá do vane alebo sprchovacie dosky.

Pomôcky na vstávanie z WC

Či už z dôvodu vyššieho veku, zdravotného postihnutia alebo operácie, môže sa stať, že vám alebo vášmu blízkemu zdravotný stav neumožní komfortné používanie WC. Najčastejším problémom býva práve sadanie a vstávanie z toalety, nakoľko misa môže byť uložená nižšie. Jednou z najvyhľadávanejších pomôcok na vstávanie z WC sú takzvané zvyšovače. Ich použitím dôjde k podvihnutiu výšky toaletnej misy, čím sa uľahčí sadanie.  Medzi ďalšie pomôcky patria tiež zvyšovače s madlami, nadstavce na toaletyopory k WC.

Zdvihák pre imobilných pacientov

Hygiena imobilných pacientov a seniorov môže byť v dôsledku ich zdravotného stavu veľmi náročná. Vďaka zdvihákom sa však manipulácia s pacientami stáva jednoduchšou. Zdviháky pre imobilných sú spoľahlivými a veľmi praktickými pomocníkmi. Nielenže uľahčujú presúvanie pacienta z miestnosti do miestnosti, ale poskytujú mu aj najvyšší možný komfort pri vykonávaní každodennej hygieny. Aké typy zdvihákov máme v ponuke?

 • Stropné zdviháky: majú veľkú výhodu v tom, že celý systém je upevnený na strope a vždy je pripravený na ďalšie použitie. Nemusíte rozmýšľať kam ho uložiť v čase, kedy ho nepoužívate. Stropný zdvihák môže tiež zjednodušiť prechodnosť – nemusíte totiž riešiť zabáranie koliesok do koberca či prechod cez prahy a podobne.
 • Elektrické zdviháky: fungujú na princípe hydraulického zdvihu. Sú ľahko prenosné a skladateľné, ale súčasne majú pevnú konštrukciu z kvalitného materiálu. Vďaka tomu poskytujú výbornú stabilitu a bezpečné používanie.

Zobraziť celý popis kategorie

Počet výsledkov

1 - 4 z 4 produktov

Zoradenie produktov

Zoradenie produktov
FILTROVAŤ PRODUKTY
AKCIA -16%

Ashby KIT madlo

Skvelý pomocník do kúpeľne pre ľudí so zníženou pohyblivosťou a seniorov. Zabezpečuje oporu pri vykonávaní...

Ashby madlo

Madlo do kúpeľne uľahčuje vykonávanie hygieny a presun seniorom a ľuďom so zníženou pohyblivosťou. Je...

Madlo 32mm

Madlo do kúpeľne s pevnou konštrukciou pomáha seniorom a ľuďom so zníženou pohyblivosťou vykonávať hygienu...

Madlo 32mm

Madlo do sprchy s pevnou konštrukciou pomáha seniorom a ľuďom so zníženou pohyblivosťou vykonávať hygienu...

Madlo do vane

Skvelý pomocník do kúpeľne pre ľudí so zníženou pohyblivosťou a seniorov. Uľahčuje nástup a výstup...

Madlo protišmykové

Protišmykové madlo do kúpeľne pre seniorov a všetkých, ktorí potrebujú pomoc pri vstávaní či vykonávaní...

Madlo výklopné

Nerezové madlo s výklopnou konštrukciou je praktickým pomocníkom do kúpeľne aj domácnosti celkovo. Zvyšuje bezpečnosť...

Opierka

Skvelý pomocník do kúpeľne pre ľudí so zníženou pohyblivosťou a seniorov. Zabezpečuje komfort pri kúpaní...

Opora k WC

Skvelý pomocník do WC pre ľudí so zníženou pohyblivosťou a pre seniorov. Uľahčuje vykonávanie hygieny.

Opora pri WC

Skvelý pomocník do WC pre ľudí so zníženou pohyblivosťou a pre seniorov. Uľahčuje vykonávanie hygieny.

Opora pri WC

Skvelý pomocník do WC pre ľudí so zníženou pohyblivosťou a pre seniorov. Uľahčuje vykonávanie hygieny.

Sedačka do vane

Praktické sedadlo do vane umožňuje používateľovi bezpečné a jednoduché vykonávanie hygieny. Je určené pre všetkých...

Sedačka do vane

Sedačka do vane pomáha všetkým ľuďom so zníženou pohyblivosťou vykonávať hygienu pohodlne a bezpečne. Operadlo...

Všetky práva vyhradené © Igor Vlk - súkromná firma 2016 - 2022
envelopephone-handsetlocationbullhornclockcrosschevron-downmove