Potrebujete pomôcť? Zavolajte nám
+421 911 717 966
(Po - Pia: 9:00 - 17:00)
0,00 
Kategórie produktov
Filtrovanie produktov

Cena

Cena

Hradené zdravotnou poisťovňou

Hradené zdravotnou poisťovňou
  • nie (29)

Farba

Farba
  • Farebná (21)
  • Čierna (6)
  • Fialová (1)
  • Zlatá (1)

Nosnosť

Nosnosť

Materiál

Materiál
  • hliník
Rozmery

Dĺžka

Dĺžka

Výška

Výška

Šírka

Šírka
Potrebujete poradiť?
+421 911 717 966
info@igorvlk.sk

Starostlivosť o pacienta

Starostlivosť o pacienta nie je jednoduchá, a to bez ohľadu na to, či ste vyškolený asistent alebo rodinný príslušník starajúci sa o svojho blízkeho. Špeciálnu pozornosť si vyžadujú predovšetkým pacienti pripútaní na lôžko, tí sú totiž na vašu pomoc odkázaní aj pri tých najzákladnejších úkonoch. V každodennej výbave vám preto nesmie chýbať v prvom rade trpezlivosť a pochopenie, no a potom samozrejme pomôcky, ktoré vám starostlivosť uľahčia.

Keďže vám chceme pomôcť aj my, nájdete u nás široký sortiment zdravotníckych pomôcok zjednodušujúcich starostlivosť o pacienta či blízkeho. Pozrite si ponuku produktov, ktoré uľahčia hygienu, opateru a ošetrovanie seniorov či pacientov. V sortimente nájdete základné hygienické potreby, špeciálne produkty pre hendikepovaných ľudí, ale tiež zdravotnícky materiál na ošetrovanie rán. Z kategórií vyberajte podľa špecifikácie produktu alebo konkrétneho problému, ako je inkontinencia či diabetes.

 

Polohovacie postele

Ak sa staráte o ležiaceho pacienta, určite vám nemusíme vysvetľovať dôležitosť polohovania. Tráviť veľa času v jednej pozícii nie je prirodzené, pohodlné ani zdravé. Ležiaci pacienti však zväčša nemajú možnosť sami zmeniť polohu, čo má za následok vznik preležanín. Polohovateľné postele sú jednou z pomôcok, ktoré vám so zmenou polohy pacienta pomôžu.

 

Antidekubitné produkty

Prevencia a ošetrovanie dekubitov, teda už spomínaných preležanín, je špeciálnou kategóriou v starostlivosti o pacientov. Dekubity sú otvorené rany, ktoré vznikajú v dôsledku tlaku tela na podložku. Sú naozaj častým problémom ležiacich pacientov a spôsobujú vážne zdravotné komplikácie.

Existuje však množstvo antidekubitných produktov, ktoré pacienta pred vznikom preležanín chránia. V ponuke máme okrem vyššie spomínaných polohovateľných postelí napríklad aj antidekubitné matrace, vankúše a rôzne chrániče. Vašim blízkym značne pomôžu a ochránia ich pred bolestivými ranami.

 

Hygiena a ochranné pomôcky

Pri úkonoch, ktoré starostlivosť o pacienta obnáša, sa vám môžu zísť rôzne hygienické a jednorazové pomôcky. U nás nájdete bavlnené rúška, rukavice, dezinfekčné prípravky i pomôcky na výplach uší. Z jednorazových produktov sa zásobte napríklad alkoholovými tampónmi na dezinfekciu, zásterami, zubnými kefkami, rôznymi návlekmi, vatovými tyčinkami a podobne.

 

Ošetrovanie rán

S pribúdajúcim vekom sa mení stav a zdravie pokožky – bohužiaľ, k horšiemu. Ohrození sú však aj pacienti s horším zdravotným stavom a tiež tí, ktorí sú pripútaní na lôžko. Či už bude potrebné ošetriť drobné poranenie, dekubity alebo sa správne postarať o ranu po operácii, existuje niekoľko pomôcok, ktoré vám celý proces uľahčia.

V závislosti od úkonov, ktoré budete vykonávať, sa vám zíde napríklad buničina, gázový obklad, pinzeta, sterilné nožnice či dezinfekčná vanička. Nájdete u nás však aj pomôcky ako injekčné vankúše, rôzne skúmavky a odberové nádoby, jednorazové skalpely, stetoskopy či dokonca sesterské hodinky.

 

Inkontinencia

Inkontinencia je chúlostivý, no veľmi častý problém u starších i ležiacich pacientov. V závažnejších prípadoch si vyžaduje použitie inkontinenčných pomôcok, ako sú nohavičky, plienky, podložky, urinálne vrecká, irigátory, fľašky na moč a podobne. Nezabúdajte, že pri inkontinencii je nevyhnutné pomôcky podľa potreby vymieňať a udržiavať pacienta v suchu. Zabránite tak vzniku zaparenín a kožných infekcií. Jednotlivé pomôcky si zaobstaráte rýchlo, všetky ich totiž nájdete aj v našom e-shope.

 

Starostlivosť o telo

Majte po ruke vždy všetko, čo potrebujete na starostlivosť o telo vášho blízkeho. Okrem umývania pokožky a intímnych partií by ste nemali zabúdať napríklad ani na starostlivosť o nechty na nohách či rukách. Zásobte sa pomôckami na manikúru i pedikúru, prípadne vášmu blízkemu zaobstarajte jeden z anatomických vankúšikov alebo kompresných návlekov.

 

Čo ďalšie u nás nájdete?

Myslíme aj na bezpečnosť seniorov a ležiacich pacientov. V ponuke preto máme rôzne systémy na privolanie pomoci – či už vo forme podložky, ktorú umiestnite pri posteľ pacienta alebo alarmu vo forme náramku. S bezpečnosťou sa ďalej spája tiež použitie fixačných pomôcok. Sem patria napríklad bezpečnostné pásy na posteľ, brušné fixačné pásy a iné popruhy. Mnoho pomôcok z nášho sortimentu hradí úplne alebo čiastočne zdravotná poisťovňa. Ktoré to sú, zistíte veľmi jednoducho – všetky sú viditeľne označené a doplnené o informáciu o prípadnom doplatku.


Zobraziť celý popis kategorie

Počet výsledkov

1 - 29 z 29 produktov

Zoradenie produktov

Zoradenie produktov
FILTROVAŤ PRODUKTY
Všetky práva vyhradené © Igor Vlk - súkromná firma 2016 - 2022
envelopephone-handsetlocationbullhornclockcrosschevron-downmove